Iata ca revenim cu noi info despre unul dintre cele mai importante evenimente pentru Liga Studentilor Romani din Strainatate cu care am deschis totodata si noul an:)- Gala LSRS. Evenimentul s-a bucurat de un succes imens, iar asta a fost subliniata si de atentia media sporita de care acesta s-a bucurat. Iata numai cateva dintre publicatiile care au dedicat spatiu initiativei noastre:
http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=309&cmd=articol&id=12302
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/882100/Cum-se-vede-invatamantul-de-la-Oxford-sau-Harvard/
Pe langa numarul mare de participanti, invitatii speciali si castigatorii eminenti pe care LSRS i-a premiat (Theodor Brasoveanu - Studentul Anului in lume, Corina Tarnita - Studentul Anului in SUA respectiv Andrei Ilie - Studentului Anului in Europa), un alt aspect remarcabil al Galei a fost cel dedicat discursurilor Invitatilor.
Acestea au fost cuvintele rostite de Presedintelui LSRS, Sebastian Burduja, care au inspirat mii de studenti:).
Pentru cuvantarile celorlalti invitati, va rugam sa vizitati canalul nostru youtube:).
Vizionare placuta:)!
PS. Va promiteam ca vom reveni in urmatoarele posturi cu fotografii surprizand cele mai inedite si emotionante momente de la Gala.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh5dsNWmJaqtIeZCBjGOIkyz5s89PGGN7n6GPbsPOjsd-VkJIbRso18ZPlerbaII4DjcTE2WkIwddU2_zA-ukAQZHjoVfaAlkbFVkTmiYc8fKaz1u8d5tnCKm8tr5mosUx2CkKjF1Ro3t8/s320/premiatii.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifsWJ0Y2rw4t-fr-JI7SUajb2IeCI0Z9BrnYi-qM0OHGqdxTqsW5Ur7A7Z8RAJLaYBgyI0XHpu_OMkNgweLqm7CSXu6XjfllwGgkf8_d8y1saBPR4ntXNva2iPsqVbRCY1zba0W48FyLE/s320/noua+poza.jpg)
Alte fotografii puteti gasi pe pagina noastra de Facebook
.
Cu drag,
Echipa LSRS
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu